2022 során a számtalan lakossági, céges és közületi megbízásaink közül kiemelkedett egy projekt, több okból is.
Egyrészt, kis túlzással a szomszédba jártunk át dolgozni, hiszen telephelyeink szinte összeérnek, mindössze a szomszéd utcába kellett átmennünk. Másrészt, ami következik is ebből, egy helyi intézménynek dolgozhattunk, ismerős arcok között, akik alig várták, hogy birtokba vehessék az előző telephelyükkel össze sem hasonlítható új, modern, funkcionalitásában és küllemében a modern kor minden elvárásának eleget tevő otthonukat. Az sem elfelejtendő persze, hogy kissé mi is kiszakadtunk a megszokottból, ha úgy tetszik, több esetben is kiléptünk a komfortzónából, ha ez egyáltalán értelmezhető egy kreatív, egyedi megrendeléseket is teljesítő asztalosipari vállalatnál. Kicsit átgondolva, nem, nekünk nincs is kifejezett komfortzónánk, azaz minden (is) beletartozik, jelen projekt esetében a laborbútoroktól a kiállítási vitrineken át a CNC marással készült fa logóig tényleg minden.

De ugorjunk csak vissza jó pár hónapot! 2021 év elején járunk, amikor a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet Kft. mosonmagyaróvári élelmiszeripari kutató-fejlesztő és szolgáltató intézetének első kapavágása megtörtént. Az év során az építkezés az ütemterv szerint zajlott, és 2022 tavaszán sor került az asztalosipari munkák kivitelezőjének kiválasztására is, amit cégünk, az Óvár Va-Fa Asztalosipari Kft. nyert el. A kiválasztást természetesen piackutatás előzte meg, a javunkra pedig többek között minőségi munkáink, a határidők betartása, valamint a távolság – esetünkben közelség – szólt.

A Várallyai György utcából így egyre gyakoribb vendégek lettünk a Csiszár József utca 1.-ben, hiszen elkezdődtek az egyeztetések, látványterv-készítések, majd a kivitelezési munkálatok.
Bizonyos helyiségekben, mint a fogadótér, kapott látványterv alapján dolgoztunk, melyen csak méretbeli finomításokat végeztünk, illetve az anyagokat választottuk ki közösen a kutatóintézetnél a belsőépítészeti és lakberendezési feladatokkal megbízott partnereinkkel, Radnics Zsuzsannával és Teschner Líviával, akik igazán rugalmas és profi társnak bizonyultak a folyamatokban.
Számos bútort azonban a kutatóközpont munkatársainak igényeit monitoringozva és a hölgyekkel egyeztetve mi magunk terveztünk, így például az asztalokat és irodabútorokat.
A kihívásokat tovább tudtuk fokozni: a reprezentatív és közösségi terek berendezéseinek elkészítésével, valamint a szellemi és adminisztratív munkavégzést szolgáló bútorzatok kivitelezésével párhuzamosan a laboratóriumi részleg teljes bútorzatának kialakítására is megbízást kaptunk. Partnerünk részéről Hucker Attila laboratóriumvezető koordinálta a szín- és anyagválasztást, a speciális szakmai igényeket kiszolgáló bútorok vázlatterveinek elkészítését. A vázlattervekkel kapcsolatos egyeztetések, módosítások, a tényleges felmérések utáni méretbeli finomítások vagy újragondolások ezen a területen is rugalmasan zajlottak.
Nézzük meg közelebbről az épületet!

Belépve az aulába érkezünk, ami szinte kivétel nélkül az itt dolgozó közel 80 fő munkatárs kedvenc része. Nem véletlenül, impozáns jellegét a beáramló fény, a tágas tér, a természetes alapanyag-használat, a modern, letisztult felületek és az egyedi részletek adják. A recepciós pult fa berakása az intézet nevét foglalja keretbe, míg a kiállítótérben történetük elevenedik meg a fali információs tábla, valamint kiállító vitrinbe helyezett emléktárgyak segítségével.

Kiállítótér az általunk készített vitrintartókkal és információs táblával.

Vitrintartó.

A hatalmas zuzmófal és a napjainkban rendkívül divatos fali dekorlamellák anyaghasználata és színe szép összhangban van a sötétszürkével és fehérrel. A színválasztás és azok térbeli elrendezése sem véletlen, a fogadótérbe beérkezve a fehér a laborok, míg a sötétszürke az adminisztrációs rész, az irodák felé vezeti a látogatót.

Zuzmófal.

Modern, letisztult zuzmófal.

Ez a tudatosság az épület külsején és belül is számos helyen visszaköszön. Az intézet régi logójának kék színe nosztalgiából is megjelenik kívül, a belső terekben pedig az új logó színei és csepp formája látható több helyen. A tudományt jelképező hatszög igazi éke több helyiségnek, így a tárgyaló falának is modern dekorelemévé vált.

Tárgyaló

A tudományt jelképező hatszög modern dekorelemként.


Csepp formájú logó a tárgyalóban.

Az épület berendezése során a két hölgyet végig a praktikum és a természetközeliség motiválta, mind a színválasztás, mind a formaválasztás során az lebegett a szemük előtt, hogy a gyakorlatban jól használható, kényelmes és a szemnek kellemes bútorokkal vegyék körül magukat.

Az épület és az általunk vállalt asztalosmunkák határidőre elkészültek, így a tavalyi év végén, december 15-én be is költözhetett a kutatóintézet új otthonába. Zsuzsáék immár 3 hónapja használják is az irodákat, laborokat, így összegezni tudták nekünk tapasztalataikat a közös munkáról és annak eredményéről.

Meg vannak elégedve a berendezéssel, bútorokkal?
Teljes mértékben elégedettek vagyunk. Csodálatos látni azt, ahogy a látványtervek valósággá váltak! A berendezések praktikusak, esztétikusak, szépen kivitelezettek, az előzetes igényeink szerint alakult minden.

Hogy gondol vissza az együttműködésre a Va-Fa szakembereivel?
Hatékony volt az együttműködés, praktikus tanácsokat kaptunk tőlük. Átgondoltan irányították a közös tervezési előkészületeket és a kivitelezés folyamatát is. Elképzeléseinket és ötleteinket nyugodtan hallgatták végig, majd a funkcionalitásokat figyelembe véve gyakorlatiasan megvalósították azokat. A kiváló eredmény annak köszönhető, hogy nem azt csinálták, amit kértünk, hanem amire gondoltunk! Precízen dolgoztak, és határidőre el is készült minden. Apró kiegészítéseket kértünk még utólag, amit szintén rugalmasan teljesítettek.